2020’nin ilk partisi kuruldu

2020 yılının ilk partisi Anadolu Birliği Partisi (ABP) adıyla kuruldu. Ocak ayı başında resmi başvurusunu yapan ABP, Yargıtay’ın faaliyette bulunan siyasi partiler listesinde 82. parti olarak yer aldı. 2020 YILININ İLK PARTİSİ OLDU 2014 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden Antalya Kemer Belediye Başkan adayı olan

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı iş insanı Bedri Yalçın, 2 Ocak’ta resmen kurulan partinin teşkilatlanma sürecinin yoğun olarak devam ettiğini söyledi. ‘Anadolu Birliği Derneği’ üzerinden çalışma yürüttüklerini ifade eden Bedri Yalçın, sivil toplum kuruluşlarının alanlarının daraltıldığına dikkat çekerek,

“Biz de dernek çatısı altında yaptığımız faaliyeti bir adım öteye götürerek partiyi oluşturmaya karar verdik ve ‘Şimdi başka şeyler söylemek lazım’ sloganıyla 2020 yılının ikinci gününde partimizi kurduk” dedi.

ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ GENEL BAŞKANI” Anadolu Birliği Partisi sosyal medya hesabında paylaştığı “hakkında” içeriğinde: “(ABP) . ALLÂH’IN BİRLİĞİ, AİLE BİRLİĞİ, AKIL BİRLİĞİ, ATATÜRK ‘ÜN BİRLİĞİ. ANADOLU BİRLİĞİ. İfadesini kullanmıştır.

ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ TEŞKİLAT YAPISI Partinin kuruluşunun ardından Anıtkabir’e kitlesel bir ziyarette bulunduklarını belirten Yalçın, “Atatürk’ü yok sayan bir iktidar milleti yok sayar. Biz Ata’mızın huzuruna çiftçimiz ile çobanımız ile çıktık. Şimdi örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor. 7 bölgede ‘bölge başkanlıkları’ kuracağız. Bölge başkanlıkları üzerinden il ve ilçe başkanlıkları belirlenecek. Kısa zamanda teşkilatlanmayı bitirip çalışmalara koyulacağız” dedi.

ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ SLOGANI NEDİR? Anadolu Birliği Partisi Sloganı “En büyük vaat, icraattir” Anadolu Birliği Partisi nedir Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı kimdir? ABP lideri kimdir? Bedri Yalçın kimdir Bedri Yalçın biyografi!

ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ GENEL BAŞKANI BEDRİ YALÇIN KİMDİR? AK Parti’den ANTALYA/ Kemer Belediye Başkan Aday Adayı olan ancak daha sonra aday adayları Hasan Şeker ve Turan Anatürk ile birlikte partiden istifa eden iş adamı Bedri Yalçın, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimine Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak girmeye karar vermiştir. Bedri Yalçın daha sonra ise Doğru Yol Partisi DYP’ye geçmiştir.Bedri Yalçın, by group Yönetim Kurulu Başkanıdır.Anadolu Birliği Partisi nedir? Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı kimdir? ABP lideri kimdir? Bedri Yalçın kimdir? Bedri Yalçın biyografisi!

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*