Albayraklar çekiliyor

2019 senesinde yılın en hızlı büyüyen savunma firması seçilen Albayraklar Savunma A.Ş. hisselerini satışa çıkartarak sektörden çekilme kararı aldı. Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak tarafından yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi:

“YAPILAMAZ DENİLENLERİ YAPTIK” “Bugüne kadar hiçbir kurum ve kuruluştan en ufak bir finans desteği almadan Türk savunma sanayisinin toplam yıllık ihracat rakamını tek başına yakalayabilecek satış değerine sahip eşsiz savunma ürünleri icat edip geliştirdik. Yapılamaz denilenleri yaptık. Amerikan üretimi teknolojilere rakip çıktık.


“MARKA DEĞERİ MİLYONLARCA DOLARA ULAŞTI” Yüzde 100 yerli ve milli imkanlarla ve tamamen öz sermayemiz ile ortaya çıkardığımız Wattozz ürün serimiz uluslararası platformlarda üstün başarı ödüllerine layık görüldü ve Wattozz isminin dünyadaki marka değeri milyonlarca dolara ulaştı.

“SATIŞA ÇIKARTMA KARARI ALDIK” Savunma sanayi firmamızı üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldığımızı üzülerek beyan ederim.” ’Bugüne kadar hiçbir kurum ve kuruluştan en ufak bir finans desteği almadan Türk savunma sanayisinin toplam yıllık ihracat rakamını tek başına yakalayabilecek satış değerine sahip eşsiz savunma ürünleri icat edip geliştirdik.

Yapılamaz denilenleri yaptık. Amerikan üretimi teknolojilere rakip çıktık. Yüzde yüz yerli ve milli imkanlarla ve tamamen öz sermayemiz ile ortaya çıkardığımız Wattozz ürün serimiz uluslararası platformlarda üstün başarı ödüllerine layık görüldü ve Wattozz isminin dünyadaki marka değeri milyonlarca dolara ulaştı.

Ancak, ürünlerimize çok sayıda ülkeden üst üste gelen yüksek siparişlerin (yaklaşık 750 bin adet silah) seri üretimi için ihtiyacımız olan desteğe bir türlü sahip olamadık. Faaliyet gösterdiğimiz diğer sektörlerdeki ticari alacaklarımızı da tahsil edemememiz sonucunda yeni savunma sanayi projelerimizin Ar-Ge çalışmalarını durdurmak zorunda kaldık. Evet büyük bir savunma firmasıyız ancak tek başımıza mücadele edecek kadar da güçlü değiliz. Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü şirketler grubumuzun göz bebeği savunma sanayi firmamızı üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldığımızı üzülerek beyan ederim.’’

5 thoughts on “Albayraklar çekiliyor

 • 24 Ocak 2020 at 22:50
  Permalink

  DEVLETİMİZ DERHAL DESTEKLEMELİ ON YIL ÖDEMESİZ BİR MİLYAR DOLAR FON OLUŞTURMALI

  Reply
 • 6 Şubat 2020 at 16:06
  Permalink

  devlet herşeye sahip çıkıyor bu türkiyenin çan damarı ne yapıp ne yapıp bu kuruma sahip çıkmalı çünkü geçmişte kapattığımız fabrikalar kapanmasada acık olsay dı bizi kimse tutamazdı ayağımıza çelme takamazdı. devlet bu firmayı ayakta tutmalı ve desteklemeli

  Reply
 • 6 Şubat 2020 at 18:16
  Permalink

  Her türlü teknolojik silah imalatında ülkemize çok şey katan bu firmanın bence desteklenmesi şart. Ama ülkemizdeki hainler bu şirkete zarar verebilmek için olmadık laf çakmaları iftira atmaları tasmaları başka devletlerin elinde olan ülkemizin kalkınmasını istemeyen müsveddeler varken bir çok hayati işlemler yapan firmalar zor durumda kalır.DEvlet desteği şart

  Reply
 • 6 Şubat 2020 at 18:49
  Permalink

  Sn ALBAYRAK GRUBU BU SIKINTININ ÜSTESİNDEN GELECEK BİRİKİM E SAHİP ZİRA YERLİ VE MİLLİ BİR SİYASİ ANA AKIM İKTİDARDA İKEN BU GÜZİDE GRUBUN SATIŞA ÇIKACAK OLMASI PEKTE SIRADAN GELMEDİ BANA BU DEVLET SAHİP OLDUĞU DEĞERLERE DESTEK VERMEYECEKSE DAHA ARTIK YERLILIK VE MILLILIK SÖYLEMİ HAVADA KALIR.

  Reply
 • 7 Şubat 2020 at 09:14
  Permalink

  ŞAKAMI??????? BUNDA BIR BIT YENIGIVAR

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir