Canan açıkladı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’a ait ikametgah olarak kullanılan meskenin fotoğrafının çekilmesi talimatını partisinin verdiğini açıkladı.Canan Kaftancıoğlu; aralarında CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın da bulunduğu üç kişinin 21 Nisan 2020 saat:12.50 sıralarında Prof. Dr. Fahrettin Altun’un ikametgah olarak kullandığı Meskene gitmesi ve Suat Özçağdaş’ın meskenin fotoğrafını çekmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sabah’ta yer alan habere göre, Canan Kaftancıoğlu, CHP ilçe başkanının görevini yaparak ve partisinin talimatıyla inşaatın olduğu arsayı kontrol etmek için gittiğini belirterek, “Suat Özçağdaş yine gidecektir” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Canan Kaftancıoğlu’nu eleştirerek, “Ne bir haneyi dikizleme ahlaksızlığınızı ne de bu alçaklığa sahip çıkma hatta meydan okuma hadsizliğinizi anlamak mümkün! Konu provakatif olduğu kadar planlı programlı gözüküyor ama hukukun da diyeceği var elbet! Yazıklar olsun sizin çukur siyasetinize” ifadelerini kullandı.

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan da; CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde cep telefonunu çıkararak Fahrettin Altun’un ikametine yönelik fotoğraf çektiğini kabul ettiğini açıkladı.Pehlivan; “Evin fotoğrafını çektiğiniz, uyarıldığınız, kaçtığınız ve yakalandığınız doğru! Emniyetteki ifadenizde fotoğraf çektiğinizi kabul ettiğiniz doğru! Kaçak inşaatların kontrolü sizin göreviniz zaten değil! CHP’li İBB’nin görevi!! Üsküdar’da röntgencilik siyasetine asla izin vermeyeceğimiz Doğru!” ifadelerini kullandı.

Aralarında CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın bulunduğu üç kişinin Fahrettin Altun’un ikametgahına geldikleri, Suat Özçağdaş’ın cep telefonunu çıkararak ikamete yönelik fotoğraflama yapmaya çalıştığını tespit edildi.Suat Özçağdaş’ın; Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Büro Amirliği’ne bağlı polislerin uyarısı üzerine daha sonraki günlerde tekrar gelerek fotoğraflama yapacaklarını söylediği tespit edildi. Koruma Büro Amirliği’ne bağlı polislerin Suat Özçağdaş ve iki kişiye bekleme ihtarı yapmalarına rağmen araçlarına binerek uzaklaştıkları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir