Chpli belediyelerde olacak

CHP Parti Meclisi, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkez’de toplandı.  Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları: ”Sorunları çözme iddiasında olan siyaset kurumunun belirli bir çalışma ve sorumluluk içinde yapması gerekir. Türkiye’de 17 bitiren bir tek parti yönetimi var.

Demokrasisiyi getirme gibi bir sözü vardı. AB’ye tam üyelik gibi bir sözü vardı. Hatta bu sözlere ben de destek verdim. Bu 17 yıllık sürede istedikleri gibi kanun çıkardılar istediklerini yaptılar.

Yine bu süre içerisinde yargıya da müdahale ettileri. Siyasi otoritenin bir yan unsuru haline geldi yargı. Bir süre sonra yaptıklarından kendileri şikayetçi olmatya başladılar. Ve tek adam olarak yönetimin başına oturdu. Bu sürece baktığımızda, 17 yıllık bir iktidarın Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm üretmediğini görüyoruz. Çözüm üretmedikleri gibi sorunları daha da derinleştirdiler. Sorun var sorunun nasıl çözüleceğini de bizim anlatmamız lazım. Vatandaşın yüzü CHP’ye dönmüş durumda bizim çözüm üretmemiz gerekiyor.

ASGARİ ÜCRET Peki biz neye söz verdik ne yapıyoruz? Asgari ücret 2 bin 200 dedik. Bunlar rakamlarının yerini değiştirip 2 bin 20 lira yaptılar. 2020 yılı için ise 2 bin 500 lira olmadı dedik. 2 bin 324 lira olarak belirlediler. CHP’li belediyelerimizde 2 bin 500 lira yapacağız. Sözünün eri olan biziz.”

Editör notu : Geçen Sene’de bu vaad verildi.Aksine personel çıkarıldı chpli belediyelerde.Süt ekmek sözü verildi.Hiç bir vaad gerçek olmadı.Yalan Yalan Yalan..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*