Chpli isim haddini aştı

Haddini aştı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iktidarın yapılacak ilk seçimde gideceğini ifade ederek, “Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim: Bu adam gidici. Kalma ihtimali asla yok. Bütün iş dünyası, bürokrasi dünyası ve yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın” dedi. Erdoğdu şunları söyledi: “Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim. Bu iktidar, bu adam gidici.

Kalma ihtimali asla yok. İlk seçimde Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi gidici. Bütün iş dünyası bütün bürokrasi dünyası bütün yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın. Halk istedikten sonra öyle bir dakika oturtmazlar insanı. Bu halk bütün adaletsizliklerine rağmen sandığa oyunu attığı an gideceksin. Herkes hazırlığını ona göre yapsın, Şimdi yandaşların hepsi İngiltere’den gayrimenkul alıyor.

Hepsi İngiltere’ye kaçma derdinde. Ama onlara da bir kötü haberim var, halktan çaldıklarını geri verecekler. Öyle, ‘halktan çalayım, burda milliyetçi muhafazakar görüneyim, İngiltere’de 50 milyona malikane alayım, bu halk da saf saf beklesin’ Böyle bir şey yok. O paraları kuzu kuzu getireceksiniz.“

ŞU LAFLARA BAK Tüm bunların kişilerin gözünden kaçmadığını ve seçmenin davranışını kıymetli ölçüde iktisadın belirlediğini vurgulayan Erdoğdu şu görüşleri lisana getirdi: “Bir devlette demokrasi yoksa, adalet yoksa, o devlette iktisat yoktur, zenginlik yoktur. Şayet bir devlette kuvvetler ayrılığı yoksa cumhurbaşkanı duruşmalara talimat veriyorsa, parlamento çökertilmişse, o memlekette ekmek yoktur. ‘Ne yaparlarsa yapsınlar, ben esnafım, muhafazakarım, işime bakarım’ dersen, boşuna uğraşma, kuvvetler ayrılığı yoksa, hukukun üstünlüğü yoksa ekmek yok sana. Tayyip Erdoğan’a farklı, Aykut Erdoğdu’ya gayrı, yandaşa, vatandaşa öteki hukuk varsa kimseye ekmek yok. Falan cemiyetin filan kurumu ele geçirdiği, yargıçların keyfine nazaran karar verdiği memlekette, iş yok, siftah yok, müteşebbise kar yok, minimum ücretliye artırım yok.”

DEMOKRASİ GELİRSE ERDOĞAN SARFIYAT Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefetin bunları anlatmasından korktuğunu kaydeden Erdoğdu, “Demokrasi ve adalet istediğinizde Tayyip Erdoğan gidecektir. Onun etrafındaki küçücük rant kümesi şu anlattıklarımdan çok korkuyor. Zira, ‘demokrasi ve adalet yoksa ekmek yoktur’ dediğimiz an Tayyip Erdoğan ve onun üzere memleketlerini soymuş olun önderlerin hepsi çökecek” diye konuştu.

Gençlerin memleketten umudu kalmadığı için uygun eğitimli olanların yurt dışına gittiklerine dikkat çeken Erdoğdu, resmi rakamlara nazaran, gençler arasında işsizliğin yüzde 26 seviyesinde olduğuna dikkat çekti. “İktidar istediği kadar hamaset yapsın, istediği kadar milliyetçilik, muhafazakarlık nutukları atsın memleket sıkıntı durumda” diyen Erdoğdu, gençlerin devletinden umudunu kaybettiğini, bunu aksine çevirmenin yolunun da demokrasi ve adaletten geçtiğini söyledi.

CHP olarak halkla birlikte bunun savaşını vereceklerini, yüksek teknolojili katma pahalı üretime geçip bu gençlere yüksek fiyatlı iş sahaları sağlayacaklarını kaydeden Erdoğdu şöyle konuştu: “Bütün bu istikrarlı kalkınmayı sağlayacak takımlar var. Birçok bakanlıklarda perişan ediliyor. Bu takımları toparlayacak, yeni bir kalkınma modeli yaratacağız. Bizim Ortadoğu savaşında işimiz yok. Irak’ta Suriye’de barışı sağla, bak Güney bölgeleri nasıl kalkınıyor. Rusya, ABD ve Çin’le tıpkı anda yeterli bağlar kuracak diplomatik başarımız olmak zorunda. Onlarca başlık var, bakanlıkları tekrar ayağa kaldırmak, müsteşarlık nizamını tekrar kurmak zorundayız. Bunu sağlarsanız beşerler sizin memleketinizde kalır, istihdam sağlayan yabancı yatırımlar gelir, tarımınızdaki katma kıymetli eserler artar, kuvvet alt yapınız gelişir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir