chpli vekiller şimdi ne yapacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği grup toplantısında, FE*TÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, uzun bir konuşma gerçekleştirdi ve “FE*TÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

500 BİN TL’LİK TAZMİNAT DAVASI Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine AK Parti Grup Toplantısında yanıt verdi ve “FE*TÖ’nün kumpasıyla o makamda oturuyorsun” dedi. Erdoğan bu açıklamalarının ardından harekete geçti ve olayı hukuksal zemine taşıdı. Erdoğan, 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

TAZMİNATLARI CHP’Lİ VEKİLLERE ÖDETİYOR… Kılıçdaroğlu’nun hakaret ve iftiralarından dolayı üst üste kaybettiği tazminat davalarının paralarını ödemek için CHP yönetimi fon oluşturma kararı almış, CHP’li her vekilden 5’er bin TL toplamıştı

KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ? Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı: Burada ‘FE*TÖ’nün siyasi ayağını açıklayacağım’ dedim. Kim bu adam? Bilal’e anlatır gibi anlatıyorum, herkes dinlesin. Devletin en mahrem yerlerine FE*TÖ’nün elemanlarını yerleştirenlere FE*TÖ’nün siyasi ayağı diyoruz. Çünkü bu yetkiyi ancak belli kişiler kullanabilir. O nedenle devletin kılcal damarlarına FE*TÖ’nün elemanlarını yerleştirenlere FE*TÖ’nün siyasi ayağı denir.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı bir iddianameden bir bölüm okuyacağım: Ör*güt yani FE*TÖ TSK komuta kademesinin tamamını ele geçirmek maksadıyla generalliğe terfi için albaylıkta bekleme süresini 4 yıla indirerek henüz şura sırası gelmeyen mensuplarını terfi havuzuna dahil etmiştir. Generallikte beklemek süresi 4 yıldan 3 yıla indirilerek yandaşı olmayan generalleri daha kısa sürede TSK dışına çıkarmaya çalışmıştır. Son olarak kendisine müzahir elemanların az bulunduğu 1988 ve daha önceki yıllardaki mezun olmuş subayları TSK’den tasviye etmek için üç devreyi birden toplu olarak emekli edecek ve hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeleri siyasi otoriteye yaptırabilmiştir. Bunları ben demiyorum. Devletin savcısı diyor. Siyasi otoriteye yaptırabilmiştir! O siyasi otorite FE*TÖ’nün siyasi ayağıdır. Onun başındaki kişi de FE*TÖ’nün siyasi ayağıdır. Devleti FE*TÖ ter*ör ör*gütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır!

Şimdi niçin böyle olduğunu sizlere ve tüm milletime, tüm delilleriyle anlatacağım. FE*TÖ denilen yapı, ülkemizde uzunca bir süre hayır, eğitim, dayanışma faaliyeti yürüten bir sivil toplum yapısı görüntüsüyle varlık göstermiştir. Ülkemizdeki tüm siyasi iktidarlar, pek çok benzer yapı gibi, FE*TÖ’nün faaliyetlerini de, ihtiyatlı ve aynı zamanda müsamahakâr bir şekilde takip etmiştir. Hatta, diğer yapılara karşı oldukça hoyrat olan CHP iktidarları, dar*be yönetimleri ve cunta yapılanmaları zamanında dahi, FE*TÖ aynı müsamahayı görmeyi sürdürebilecek ilişkiler kurabilmiştir. Ne zamanki bu yapı doğrudan milleti ve devleti hedef almıştır, milli iradeyi devirerek ülkeyi teslim almaya kalmıştır, işte o vakit durum değişmiştir.

Bizim FE*TÖ’yle davamız asla kişisel değildir. Bizim davamız, ülkemizin ve milletimizin hakkını, hukukunu, geleceğini koruma davasıdır. Geçmişte irticayla mücadele bahanesiyle bu ülkenin ve milletin değerlerine yönelen sal*dırılara nasıl karşı çıktıysak, FE*TÖ tehdidi ortaya çıktıktan sonra da bu yapıya karşı aynı kararlılıkla mücadele ettik. Daha önce CHP güdümlü vesayete eyvallah etmediğimiz gibi, ardından gelen FE*TÖ vesayetine de teslim olmadık. Bu yapıyı s*uç ör*gütü olarak ilan eden, kapsamlı idari ve hukuki soruşturmalar başlatan, milletimize gerçekleri anlatan AK Parti iktidarı ile Başbakan ve Cumhurbaşkanı sıfatıyla şahsım olmuştur. FE*TÖ’yü temsil eden kişi ve kuruluşların şahsımıza, hükümetlerimize ve partimize karşı başlattığı sal*dırılara ve sürdürdüğü savaşa herkes şahittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir