Eksik yapmışsın kadir efendi

Süleyman Soylu Kadir İnanır için Fena konuştu.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ kitabından uyarlanan tiyatro oyununu izleyen Kadir İnanır’a “Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız” sözleriyle göndermede bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hapisteki eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ kitabından uyarlanan tiyatro oyununu izleyen Kadir İnanır’a göndermede bulundu.

“EKSİK YAPMIŞSINIZ KADİR EFENDİ” Bir açılışta konuşan Soylu, çözü süreci döneminde ‘akil insanlar’ heyeti içerisinde yer alan Kadir İnanır için “Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız” ifadelerini kullandı.

YASİN BÖRÜ’NÜN DE FOTOĞRAFINI ATSAYDINIZ” Açıklamasının devamında üslubunu daha da sertleştiren Soylu, “O tiyatronun bir tarafına ş*e*hi*t edilen Ya*sin Bö*rü’nün de fotoğrafını assaydınız, k-a*tle*di*le*n 39 ki*şi*nin de fotoğraflarını as*saydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de al*datamazsınız. Bu ülkeyi de bö*le*me*yecek*siniz. Türkiye eski Türkiye değil” şeklinde konuştu.

Bakan Soylu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” adlı kitabından sahneye uyarlanan tiyatro oyununu izlemeye gidenlere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Tiyatroya gitmenin kabahat olmadığını ifade eden Soylu, “Hatta herkes, hepimiz daha fazla tiyatroya gitmeliyiz. Çocuklarımızı daha fazla tiyatroya göndermeliyiz. Ama gittikleri tiyatro, bu ülkenin insanını a*cı*tan, bizim bir yerlere ulaşmamızı istemeyenler tarafından oluşturulan bir tiyatro.” dedi.

K-obani olaylarını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti: “Her yeri yakıp yıktılar, 39 kişiyi ka- tlettiler. Talimatı P-KK verdi. Türkiye’ye talimatı, o günkü H-DP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve onların merkez yönetim kurulu üyeleri getiriyor. Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler.

O tiyatronun bir tarafına ş*eh*i*t edilen Yasin Börü’nün de fotoğrafını as*saydınız, k*a*t*le*di*len 39 ki*şi*nin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, ka- nları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz. Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye’nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil.”

2 thoughts on “Eksik yapmışsın kadir efendi

 • 14 Ocak 2020 at 07:26
  Permalink

  SİZ YANDAŞLARA GÜVENMEDİĞİM İÇİN HİÇ BİR YORUM YAPMIYORUM. VE SİZE HİÇ BİR ŞEKİLDE SAYGI DUYMUYORUM. OKTAY KAVAS

  Reply
 • 14 Ocak 2020 at 10:09
  Permalink

  KAFİRLER VE İÇİMİZDEKİ HAİNLER ISTEMESEDE İNŞAALLAH. ALLAH CC ISLAMI DÜNYAYA HAKİM KILACAKTIR VE BU HAKİMİYET TÜRK ASKERİNİN ELİNDEN VE EMRİNDE KI DEĞİŞİK İSLAM ÜLKELERINDEN GELEN MÜSLÜMANLARDAN OLACAKTIR..

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir