Fransa rayından çıktı

Hadilerini fena aştılar.Türkiye sahada yakaladığı büyük başarıyı masa’yada taşıdı bu başarıyı kıskanan Fransa Türkiye’yi ce*zalandırmak için akıl almaz planlar kurmaya başladı Türkiye’ye karşı bakın nasıl bir hamle yapmanın peşine düştüler Fransız aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi lideri olan Marine Le Pen, Türkiye’nin H’arekatına ilişkin s’kandal bir çağrıda bulundu. Pen, Türkiye’nin N’ATO’dan çıkarılması gerektiğini söyledi.

TÜRKİYEYİ CE*ZALANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR Fransız aş*ırı sa*ğcı Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılmasını önerdi.

RCI televizyonuna demeç veren Le Pen, Türkiye’nin Suriye’de düzenlediği S’uriyedeki h’are*kata ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Avrupa Birliği’ni (AB) Türkiye’nin eylemleri karşısında hiçbir şey yapmadığı ve önermediği gerekçesiyle eleştiren Le Pen, “Türkiye’nin sal*dır*ganlığına verilecek olası yanıt, Ankara’nın NATO’dan çıkarılması olabilir. Zira Ankara, İttifak’ın kriterlerini ihlal etti” dedi

Avrupalı liderler Reisi Cumhur Erdoğan ile görüşmek için sıraya girerken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron sürpriz bir açıklama yaptı. Suriye’deki yabancı t’erö*rist m’ah*kumları ve ailelerini almamak isteyen Macron, “Bunlar Avrupa’ya gelmek istiyorsa Türkiye’ye gidecekler ve Türkiye’den Fransa’ya gelecekler. Başka yollarla Fransa’ya gelemezler” dedi. Macron’un sözlerini değerlendiren Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı, bunun uluslararası hukukta yeri olmadığına dikkat çekti.

ÜLKELERİNE GÖNDERİLECEK Türkiye’nin sadece S’uriye’nin kuzeyinde kurulacak güvenli bölge sınırlarında kalan alanlardaki yabancı t’erö*rist m’ah*kûmlar ve ailelerinden sorumlu olacağını belirtti. Su*çluların iadesiyle ilgili uluslararası sözleşmenin olduğunu dikkat çeken Tatlı,

“Bununla alakalı devletlerin su*ç*luların iadesi konusunda ikili anlaşmaları da var. Eğer İkili anlaşması yoksa o ülkeler kabul etmeyebilirler. Ancak iki ülke Dışişleri Bakanlıkları ve Adalet Bakanlıkları arasında görüşmeler yapılarak su*çlu*ların iadesi sağlanabilir” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*