Hindistan harekete geçti

Müslüman ve kardeş ülkemiz olan Pakistan ile keşmir sorunundan dolayı neredeyse S’avaşın eşiğine gelen Hindistan Türkiye’nin Pakistanı desteklemesi ve bu desteği Birleşmiş Milletler genel kurulunda açık açık dile getirmesi üzerine kirli bir plan ile Türkiye’ye karşı harekete geçti Hint basını, Hindistan’ın Keşmir sorunu ile ilgili Türkiye’ye karşı harekete geçtiğini yazdı.

Hindistan, Kıbrıs ve Yunanistan’ı destekleyerek Müslüman ve kardeş ülkemiz olan Pakistan ile keşmir sorunundan dolayı neredeyse S’avaşın eşiğine gelen Hindistan Türkiye’nin Pakistanı desteklemesi ve bu desteği Birleşmiş Milletler genel kurulunda açık açık dile getirmesi üzerine kirli bir plan ile Türkiye’ye karşı harekete geçti

Hint basını, Hindistan’ın Keşmir sorunu ile ilgili Türkiye’ye karşı harekete geçtiğini yazdı. Hindistan, Kıbrıs ve Yunanistan’ı destekleyerek Doğu Akdeniz konusunda Türkiye’yi zora sokmaya çalışırken, sözde Ermeni soykırımını da söylemlerine ilave etmeyi ihmal etmedi.India Times dikkat çeken bir habere imza attı. “New Delhi, Pakistan’ı destekleyen Türkiye’ye karşı kendini sağlama almaya çalışıyor” başlıklı haberde, Hindistan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki diplomasi trafiğine değindi.

Hint internet sitesi, Yunanistan, Ermenistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi başbakanları ile görüşen Modi’nin, Türkiye’yi Doğu Akdeniz konusunda zora sokarak Keşmir’in acısını çıkarmaya çalıştığını yazdı.“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulunda açıkça Hindistan’a karşı Pakistan’ı savunurken, New Delhi yönetimi sessizce 3 ülkeyle ilişkilerini sağlamlaştırmak için adımlar attı” ifadelerini kullanan internet sitesi, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Yunanistan ve Ermenistan’ın, Türkiye’nin güçlü hasımları olduğunu söyledi.

Hndistan’dan Keşmir’e karşı Doğu Akdeniz hamlesi Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin BM Genel Kurulundan sonra GKRY Başbakanı Nikos Anastasiades gerçekleştirdiği görüşmede, “Hindistan’ın Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğüne olan sürekli desteğini tekrarlıyoruz” sözlerine yer verildi.

İnternet sitesi, Türkiye’nin Kıbrıs’ı “işgal” ettiğini söylerek, Kıbrıslı Türklerden oluşan nüfusu göz ardı etti, Hindistan’ın Keşmir’deki ablukasını gerekçelendirmeye çalıştı.Hindistan Türkiye’ye karşı müttefik edinme arayışında Modi’nin Yunan Başbakan Miçotakis ile görüşmesine de yer verildi. Haberin detayında, Yunanistan ve Hindistan arasında yapılacak ticaret anlaşmalarına değinilirken, Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilen ilişkilerden de söz edildi.

HEP AYNI KİRLİ TEZGAH Modi’nin Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan görüşmesine değinen gazete, “Ermeniler Türkler’i s’oykırımdan dolayı hala affetmediler. Türkiye s’oykırımı inkar etmeye devam ediyor” sözleriyle Türkiye düşmanlığı yapmaya devam etti. Gazete yaptığı düşmanca yorumlardan sonra, Modi’nin, “Paşinyan ile Hindistan ve Ermenistan arasında gerçekleştirilecek teknoloji, tıbbi ürünler, tarım tabanlı endüstriler konusundaki iş birliğini konuştuk. Kendisi bana aynı zamanda Ermenistan’daki Hint filmleri ve müziğinin ve yoganın popülerliğinden de bahsetti” sözlerine yer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*