İyi para kaldırmışlar

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISININ SEKRETERİ VE ŞOFÖRÜ DE GÖZA*LTINDA Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in sekreteri Bahar Taşkömür ile Güleç’in şoförü Buğrahan Ergün’ün de gözaltına alındığı bildirildi. Haliç Güleç, Bahar Taşkömür ve Buğrahan Ergün’ün 3 gün gözaltında kalacağı öğrenildi.

HALİT GÜLEÇ GÖZALTINA ALINDI Soruşturma kapsamında; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç de gözaltına alındı. Yalova Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri, Yalova Belediyesi’nde inceleme yaptığı bildirildi.

KOM ekiplerinin saat:16.00 sularında belediyeye geldiği ve incelemede bulunduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında Halit Güleç’in evinde de arama yapıldığı, Halit Güleç’in bilgisayarına ve bazı dosyalara el konulduğu kaydedildi.

REŞAT ELGİN, HALİT GÜLEÇ’İ SU*ÇLADI: “USULSÜZ İŞLEMLERDEN HABERDARDI” Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve belediye kasasından 22 milyon lirayı kaçırdığı ifade edilen Yalova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Harcama Belgeleri ve Ödeme Evrakları Sorumlusu Reşat Elgin ifadesinde; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’i suçladı ve Halit Güleç’in söz konusu usulsüz işlemlerden haberdar olduğunu açıkladı.

MUHARREM İNCE’NİN KARDEŞİ HÜSEYİN İNCE’Yİ DÖV*DÜRT*MÜŞTÜ 22 milyon TL’nin kaybolmasında ismi geçen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in, Muharrem İnce’nin Yalova Milletvekili olduğu dönemde Yalova İl Genel Meclisi üyesi kardeşi CHP’li Hüseyin İnce’yi döv*dür*düğü basına yansımıştı. Hüseyin İnce, yemek yediği restoranda 10 kişilik bir grubun sa*ldırı*sına uğramıştı.

Hüseyin İnce, Yalova Belediyesi’nde yolsuzluk yapıldığını gündeme getirmişti. Hüseyin İnce, darp olayının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP’li Belediye Başkanı Vefa Salman ve Başkan Yardımcısı Halit Güleç’i sorumlu tutmuş ve kendisine sal*dırılanla*rdan şikayetçi olmuştu.Sal*dırgan*lar arasında Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in makam şoförü, belediyenin ambulans şoförü ve hal müdürlüğü çalışanı olduğu tespit edildi.

MÜTEAHHİT BEKİR BİLGİ TU*TUKLANDI Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Reşat Elgin’in usulsüz olarak sahte belgelerle para gönderdiği müteahhit Bekir Bilgi tu*tuk*lanmıştı. Yalova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Harcama Belgeleri ve Ödeme Evrakları Sorumlusu Reşat Elgin de Denizli’de gözaltına alınmıştı.CHP’li Yalova Belediyesi’nde zimmet soruşturması kapsamında göz*altına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, sevk edildiği adliyede nöbet*çi mah*keme*ce tutuklandı. Güleç’in şoförü B.E. ile sekreteri B.T.’nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

.

3 thoughts on “İyi para kaldırmışlar

  • 15 Şubat 2020 at 22:59
    Permalink

    Alahınız yok sizin şe***sizler, yetim hakkını nası yiyonuz

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir