Japonlar dayanamadı

Ülkemiz Türkiye’nin atik üretime geçecek ilk otomobili niteliğine sahip olan, TOGG’a değin elektrikli aracın tanıtımı bir gün önce gerçekleştirilen bir lansmanda yapıldı. Müspet ve Menfi oldukça Çok yorum Meydan arabanın tanıtımına gelen ilk tebriklerden biri Toyota’nın paylaştığı tweet oldu. Yerli otomobilin hoşgeldin tweet’ine yanıt olarak paylaştığı tweet ise çok gecikmedi.

2011 yılından bu yana üzerinde kesif bir şekilde çalışılan ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Endüstri ve Ticaret A.Ş. (TOGG) tarafından yürütülen yerli otomobil projesi, bir gün önce gerçekleştirilen lansman dahilinde ülkemize ve dünyaya tanıtıldı.

5 ayrımlı modelle piyasaya çıkarılacak vasıta serisi, nihayet aşama faal bir sosyal medya tanıtımı ile de yönetilmeye sürek ediyor. Türkiye’de tasarlanan ilk araba olan fakat maalesef atik üretime geçilemeyen Devrim’i saymazsak bu Yepyeni araba, ülkemiz için bir ilk niteliğinde olacak. çünkü ülke dahilinde seveni de sevmeyeni de olsa elektrikli yerli arabaya gelen açıklar genelde Müspet istikamette oldu. Müspet yorum ve tebriklerin biri de Toyota’nın TOGG için attığı ‘hoşgeldin tweet’i oldu.

Japon otomobil üreticisi Toyota’nın Türkiye ayağı, dünkü lansmanda tanıtılan otomobilin duyurulmasını kutlama eder kalifiye bir tweet paylaştı. Tweet’te “Bu yolda emeği geçenlere teşekkürler. Türkiye’nin otomobili aramıza güzel geldin” ifadelerini kullanan Toyota Türkiye, TOGG’un müjdelenen gelişini içtenlikle karşıladı.

Toyota Türkiye tarafından yayınlanan tweet’e TOGG’dan gelen yanıt gecikmedi. ‘Türkiye’nin Otomobili’ Twitter sayfasından Toyota’ya yanıt veren şirket, “Teşekkürler. güzel buldum. Hazırlanıyorum. 2022’de oradayım” ifadelerini kullanarak teşekkürlerini iletti.

Lansmanda hangi profili elde ettik? TOGG, lansmanda belirttiğine göre 2030 yılına kadar ‘ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 ayrımlı model’ araba çıkaracak. Tanıtılan ilk arabanın atik üretimine 2022 yılında başlanacak. Lansmanda belirtilenlere göre bu vasıta, yalnızca 30 dakikalık şarj ile 500 km menzile ulaşabilecek.

Daimi olarak internete bağlı olacak aracın dikkat çeken teknolojik özellikleri arasında navigasyon ve holografik asistan gibi özellikler Mevcut. ihtiyaç halinde güncelleme alabilecek olan vasıta özdeş vakitte kameralı dikiz aynalarına da sahip. başka bir deyişle yerli araba, nihayet dönemde gelişmekte olan elektrikli araba sektöründe karşımıza çıkan modellerden pek de Arka kalacak bir vasıta değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir