Karamollaoğlu sen hayırdır

Karamollaoğlu: K-ürdistan kelimesine itirazım yokSaadet Partisi Genel Başkanı, insanların rahatlıkla Kürdistan diyebilmesi gerektiğini söyledi.Geçen seçim döneminde Saadet Partisi, t-erör ör-gütü P-KK’nın siyasi kanadı H-DP’den Altan Tan’ı partiye katmıştı.İstanbul’dan milletvekili adayı gösterilen Altan Tan, iktidara gelmeleri durumunda K-ürdistan’ı tanıyacaklarını söylemişti.Parti tabanını da rahatsız eden bu sözlerin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır’da konuştu.

“K-ÜRDİSTAN’A İTİRAZIM YOK” diyor

Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan SP Lideri, insanların K-ürdistan kelimesini rahatlıkla kullanabilmesi gerektiğini söyledi.Temel Karamollaoğlu, “Trakya diye bir bölge varsa neden K-ürdistan diye bir bölge olmasın?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Niye olmasın. Bu gibi konularda kelimelere takılıp o kelimeden dolayı her şeyi altüst etme diye veya küçümseme gibi bir niyetimiz yok. Ancak son zamanlarda bu kelime biraz daha farklı bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Başka bir olgu meydana getirdiği için zihinlerde genelde bundan imtina ediliyor. Ama temelde bir kelimedir. Yani Kürtlerin çoğunlukla yaşadığı bölgeye verilen isimdir. Yani temelde böyle bir kelimenin kullanılmasına benim şahsen pek itirazım da olmaz.”

4 yorum

  1. Temel içindekini kustu kürdistanın köpeği olurumm. Son dakika Kılıçtaroğlu ağzındaki baklayı çıkardıı. Pkk istesin altına bile yatarımm. Manşetler tamam da ne bir video ne bir kaynak var. söylendi mi söylenmedi mi belli bile değil şimdi bu iki satır yazıya inanalım mı sorgulamadan?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*