O isimden çağrı yapıldı

Ne diyor bu ? Türkiye son 15 gündür d’ar*be söylentileriyle çalkalanıyor 15 Temmuz d’ar*be girişiminden sonra Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan A’sker*iyede büyük değişikliklere gitmiş şuanda 100 kişiye sorsalar Kara K’uvvetleri ve Deniz k’uvvetleri k’omutanının bile adının çok az bilindiği bir döneme girilmişken Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği, 21 Şubat 2020 Cuma akşamı Mega Saray’da yeni üye katılım toplantısı düzenledi.

RESMEN D’AR*BE ÇAĞRISI YAPTI İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arif Yavuz konuşmacı olarak davet edildi Türkiye ekonomisi hakkındaki düşüncelerini paylaşan Prof. Dr. Yavuz, konuşması içerisinde d’arbe ihtimalini akıllara getirecek türde bazı ifadeler kullandı.

Konuşması sırasında genel olarak muhalif bir söylemi tercih eden Prof. Dr. Arif Yavuz’un s’kandal ifadeleri şu şekilde 2021 için erken seçim ya da başka bir olay ile iktidar değişikliği sonucunda ekonomide 1 2 yıllık zorlukların ardından 2025’e doğru ciddi toparlanmalar olacak… Hükümet bankalara kredilerin kesilmemesi için baskı yapıyor. Yabancılar Türkiye’den devlet tahvillerini ve hisse senetlerini satarak çıkıyor.

“Ya seçim ya da başka şekilde iktidar değişecek” Bu ülkenin çok güçlü bir kurucu iradesi var. Kurucu irade bu baskı sistemini devam ettirmeyecek. 1 2 yıl sonra her şey düzelecek. Tedbirli olun. Ya seçim ya da başka şekilde iktidar değişecek. Tedbir almak için çok uygun bir zaman. TL üzerinden kredi kullanın döviz borçlarınızı kapatın. Farklı pazarlar ile ihracat açılımı yapın. Türkiye ekonomisinin en az 2-3 ay daha iyiye gideceği, 2020 ilkbaharda zirve yapacağı ve daha sonra geri geri gelmeye başlayacağını düşünüyorum diyerek açık açık d’arbe olacak imasında bulundu savcıları göreve çağırıyoruz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*