Uzunu indirmeliyiz

Firari sanık eski albay Tevfik Gök’ün bilgisayarında ‘ölüm talimatı’ belgeleri çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “uzun” diye bahsedilen “paralel” isimli notta, “MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun’u götürmek istiyor” ifadesi dikkati çekiyor.‘Uzunu indirmek zorundayız’ Çatı davasının firari sanıklarından dönemin Milli Savunma Bakanının Özel Kalem Müdürü firari sanık eski albay Tevfik Gök’ün bilgisayarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ö*ldürülmek istendiğine ilişkin notlar çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı karargahındaki darbe girişimine ilişkin görülen davada Gök’ün incelenen evrak ve bilgisayar dokümanlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “uzun” diye bahsedildiği ve “paralel” isimli notta, “MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun’u götürmek istiyor” ifadesi dikkati çekti.Amaca ulaşmak için gerekirse takıyye yapılabileceği belirtilen notta, örgütün yaptığı işlerin sorgulanamaz olduğu belirtiliyor. HSYK, Yargıtay, emniyet, bakanlıklar, ordu ve üst kurulların örgütün denetiminde olduğuna işaret edilen notta, “MOSSAD, CIA ve diğer uluslararası güçler, ümmet adına hareket ettiği için Uzun’u götürmek istiyor.Bize de ‘Onun akılsızca davranışları yüzünde 159 ülkedeki okullarınızı kapatırız ya da RTE’yi götürürsünüz’ diyorlar. Hizmetin selameti adına bir kişi veya ülke gitse ne olur?” ifadeleri dikkati çekiyor.

KASET KULLANMAKTA BEİS YOK

Örgüte karşı olanların fişlendiği, özel durumlarına dair bilgiler toplandığı ifade edilen notta, ABD ile hareket edilmesi halinde Türkiye’deki mücadelenin kazanılacağı kaydediliyor. Notun devamında, “5 bin savcı, o kadar hakim, on binlerce polis, o kadar asker, şehit olmaya hazır. Hiç kimse hayır diyemez.Herkesin zaaf ve özelliklerini kaydetmiştik. Gerekirse açıklarını açıklamakla şantaj yapın. Herkesi, her an hain ilan ediliriz endişe ve baskısı altında tutun. Bütün bilgiler her alanda amir, memur, hakim, savcı, asker, general, vali, müsteşar, esnaf ve talebe sayı ve özellikleriyle masamızda. Bir yere gelecek çocuklara tedbir, inkar ve takıyye öğretin.Hedefe varmak için iftira, rüşvet, makam, kadın, kaset, yalan, tehdit kullanmakta beis yoktur. Başbakan ve hiç kimse bugünü tahmin edemediği için baş ederim diye direniyor” ifadelerine yer veriliyor.

MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ Uluslararası adli bilişim standartlarına uygun tekniklerle incelenen materyallerde, FETÖ’ye ilişkin çok sayıda doküman tespit edildi. Firari Albay Tevfik Gök’ün iş yeri ve evinde ele geçirilen dijital materyalleri inceleyen adli bilişim uzmanları, soruşturma konusu bilgileri Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.HERKESLE İTTİFAK EDİN “Biat var, sorgulama yok” denilen notta, “1993’lü yıllardan önce özellikle ilk yıllarda hizmete girenler evveliyatımızı biliyorlar. Bugün yapılıp söylenenleri geçmişle mukayese edip sorguluyorlar. Bunlarla bir sonuca varmamız mümkün değil.

Netice alabilmek için komünist, faşist, Alevi, CHP fark etmez. Herkesle ittifak edin. İstişareye tabi olunacak. Nedeni sorulmayacak. Üç senedir Uzun’un ölümüne dua ediliyor, hâlâ ayakta. Demek ki halisane dua etmiyorsunuz” ifadeleri yer aldı.Mart 2017’de İsviçre’nin başkenti Bern’de PKK taraftarları düzenledikleri mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef gösterilmişti. Mitingde, Erdoğan’ın resminin olduğu “Erdoğan’ı ö*ldürün” yazılı pankart asılmıştı. Siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta, başına silah doğrultulmuş Erdoğan’ın fotoğrafı ve “Erdoğan’ı ö*ldürün” yazısı yer almıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*