Yok artık diyeceksiniz

Allah Resulü Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’ın ilk eşi Hz. Hatice hastalandığında Peygamber Efendimize döner: “Ya Resulallah beni dinlemeni ve vasiyetimi yerine getirmeni istiyorum. Birincisi, önce sana hakkıyla hizmet edemedim; beni affetmeni istiyorum Ya Resulallah.” Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) dayanamaz araya girer: “Hayır, asla senden hiçbir kusur görmedim.

BÜTÜN MALINI VERDİ Sen yapman gerekenin en iyisini yaptın. Hiç kimse yorulmamıştır senin yorulduğun kadar. Sen ki bütün malını Allah’ın yolunda sarf ettin.”

Hz. Hatice tekrar sözü devralır. Fatıma (R.A)’yı göstererek ikinci olarak söyleyeceğim de şudur: “Sana Fatıma’yı vasiyet ediyorum. Fatıma benden sonra garip ve yetim kalacaktır. Hiçbir Kureyşli kadın ona eziyet etmesin. Onun yüzünü kimse incitmesin. Yüzüne kimse bağırmasın. Kötü bir şey söylemesin.” Hz. Hatice son dileğim: “Ben kabirden korkuyorum. Sana vahiy indiğinde giydiğin abayı, onunla beni kabre koymanı istiyorum.”

Allah Resulü Bu son istekten oldukça hoşnut olur. Hemen abayı getirir. Hz. Hatice validemiz vefat edince Sevgili Peygamberimiz cenazenin her safhasına eşlik eder.

Kefenleme esnasında Hz. Cebrail (A.S) iner: “Ya Resulallah, Allah’ın sana selamı var. Sana en güzel ikram ve dileklerde bulunuyor. Sana diyor ki Ya Muhammed! Hatice’nin kefeni bizdendir; çünkü o bütün malını bizim yolumuzda harcamıştır. Ya Resulallah, işte Hz. Hatice’nin kefeni. Bu kefen Allah Teâlâ’nın cennetten kendisine hediye ettiği kefendir.”

Allah Resulü Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) önce kendi kefeni, sonra Hz. Cebrail’in cennetten getirdiği kefene sevgili eşi Hz. Hatice’yi kefenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir